Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

W rodzinie siła

Utworzono dnia 02.11.2018

Pod hasłem przewodnim "W rodzinie siła" tarnobrzeskie Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzina Brzmi Dumnie” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie zrealizowało projekt skierowany do rodzin zastępczych.

W ramach projektu rodzice zastępczy z terenu Tarnobrzega uczestniczyli w szkoleniu na temat „Wpływ traumy wczesnodziecięcej na więzi i zachowania dzieci w pieczy zastępczej”, które poprowadziła uznana psychoterapeutka Maria Dekert. Było to niezwykle ważne dla rodziców zastępczych spotkanie, które pozwoliło im poszerzyć swoje kompetencje wychowawcze.

Specjalistyczne warsztaty, to nie jedyny punkt projektu. Dla tarnobrzeskich rodzin zastępczych przygotowano również spotkanie integracyjne w stadninie koni KAMYK w Mokrzyszowie. Była to ogromna frajda dla dzieci i dorosłych, którzy także uczestniczyli w konnych przejażdżkach. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń, rozmów na temat problemów, z którymi borykają się na co dzień rodzice zastępczy oraz chwili wspólnej integracji i zabawy przy ognisku. Na wszystkich uczestników czekała pieczona kiełbaska, ziemniaki z ogniska i słodkości dla najmłodszych.

„W rodzinie siła”, to pierwszy projekt realizowany przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzina Brzmi Dumnie”, które powstało w ubiegłym roku.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”. Wysokość dofinansowania wyniosła 3 000 zł.

 

Dane adresowe

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg

tel/fax: (0-15) 823-07-38, 822-60-97
e-mail: mopr@mopr.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 730 – 1530,

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 855

W poprzednim tygodniu: 705

W tym miesiącu: 2457

W poprzednim miesiącu: 3379

Wszystkich: 104657