Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

XV Kampania BIAŁYCH SERC „ZANIM TO SIĘ STANIE”

Utworzono dnia 10.10.2019

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu 12 października 2019r. przystąpuje do XV Kampanii BIAŁYCH  SERC „ZANIM TO SIĘ STANIE” – Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy.

Jak informuje pomysłodawca Kampanii Mariusz Zalewski z Grupy Zalewski Patrol w Mławie  XV edycja Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy rozpocznie się 12 października i potrwa do 25 października 2019roku. W tym roku odbywa się pod hasłem „ZANIM TO SIĘ STANIE”, a jej głównym przesłaniem będą samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Aż 116 śmierci samobójczych wśród osób do 18 roku życia i 730 prób samobójczych odnotowała policja w ubiegłym roku, choć według psychiatrów, mogło ich być nawet sto razy więcej. Według  wielu opracowań, na jedno samobójstwo dokonane przypada 100 prób samobójczych. O niektórych nie wiedzą nawet rodzice. Polska, nasz kraj jest drugi, po Niemczech pod względem samobójstw dzieci w wieku 10-19 lat i cały czas wzrasta też liczba dzieci hospitalizowanych z powodu zaburzeń psychicznych. Oddziały psychiatryczne pękają w szwach, a na przyjęcie do szpitala nieletni z zaburzeniami psychicznymi czekają miesiącami. Najgorzej jest od października do kwietnia, czyli w „sezonie” na próby samobójcze i dlatego październikową XV Kampanię Białych Serc poświęcono  szczególnie tej poważnej tematyce.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu przystępując po raz drugi do Kampanii Białych Serc wspiera ideę propagowania życia bez narkotyków i przemocy i uwzględnia w swoich działaniach szerzenie tej idei wśród dzieci i młodzieży. Ponadto 25 października 2019r. w ramach pracy Punktu Interwencji Kryzysowej działającego przy MOPR zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne pracowników MOPR i pedagogów szkolnych. Do prowadzenia spotkania pn.  „Zanim to się stanie”  zaangażowano doświadczonego terapeutę – interwenta kryzysowego.     

Jednocześnie wypełniając obowiązujące w Kampanii  założenia   pomocy osobom potrzebującym i bezdomnym szczególnie w okresie zbliżającego się sezonu zimowego  zachęcamy do zapoznania się z filmikiem pod nazwą „PIERWSZA POMOC OFIAROM MROZÓW” udostępnionym przez Grupę Zalewski.

Klip do zobaczenia:  [ W SERWISIE YOUTUBE ]  (link otwierany prawym klawiszem myszy).

Koordynator Kampanii
Małgorzata Gazarkiewicz

XV Kampania BIAŁYCH SERC „ZANIM TO SIĘ STANIE”

Utworzono dnia 10.10.2019, 09:52

Dane adresowe

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg

tel/fax: (0-15) 823-07-38, 822-60-97
e-mail: mopr@mopr.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 730 – 1530,

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 532

W poprzednim tygodniu: 1550

W tym miesiącu: 628

W poprzednim miesiącu: 4478

Wszystkich: 134955