Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego tj. w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.

Utworzono dnia 11.08.2020

 

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego tj. w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu informuje, że Gmina Tarnobrzeg przystąpiła do realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa” edycja 2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Program „Opieka wytchnieniowa” dedykowany jest członkom rodzin   lub  opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.

W 2020 roku do Programu zostanie zakwalifikowanych 13 osób tj. 5 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dzieckiem z orzeczeniem  o niepełnosprawności oraz 8 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobą  ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym. Celem programu jest m.in. czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację.

W 2020 roku limit godzin dla opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego dla 1 osoby zakwalifikowanej do udziału w Programie wynosi 240 godzin. Za usługę opieki wytchnieniowej członek rodziny lub opiekun sprawujący bezpośrednią opiekę nad dzieckiem/osobą niepełnosprawną nie ponosi odpłatności. 

Kryteria kwalifikacji do udziału w Programie:

  • Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne orzeczenie równoważne dołączone do karty zgłoszenia.
  • Liczba punktów przyznanych w karcie oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej
    wg zmodyfikowanej skali FIM (od 0 do 75 punktów).

O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożonych wniosków oraz liczba punktów przyznanych w karcie oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM.

Program trwa do 31.12.2020 roku.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w postaci świadczenia usługi opieki wytchnieniowej  w ramach pobytu dziennego proszone są o złożenie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia wraz z załącznikami (karta oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej skali FIM oraz podpisana klauzula informacyjna RODO) w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu przy ulicy Kopernika 3 do dnia 27 sierpnia 2020 roku ( można wrzucić do urny).  

 

Szczegółowe informacje na temat w/w Programu można uzyskać w:

Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

Dział Usług Opiekuńczych

Tel: 15 856 76 93

ZAŁĄCZNIKI:

Dane adresowe

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg

tel/fax: (0-15) 823-07-38, 822-60-97
e-mail: mopr@mopr.pl

Godziny pracy:
Ośrodek:
poniedziałek - piątek 730 – 1530

Kasa ośrodka:
poniedziałek - piątek 1100 – 1300

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1194

W poprzednim tygodniu: 1167

W tym miesiącu: 4136

W poprzednim miesiącu: 5391

Wszystkich: 173888