Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

Szkolenie dla rodziców mające na celu podniesienie umiejętności rodzicielskich

Utworzono dnia 24.06.2019

Każdy rodzic kocha swoje dziecko i chce wychować je jak najlepiej. Nikt nie jest jednak doskonały i nie ma również idealnych rodziców, każdy bowiem ma jakieś słabości, ograniczenia i wady. Zawsze będą się pojawiać okoliczności i trudności, z którymi rodzic musi się zmierzyć. Tego typu sytuacji nie da się uniknąć.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w dniu 10 czerwca 2019r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie odbyło się szkolenie dla rodziców mające na celu podniesienie umiejętności rodzicielskich. Zaproszeni specjaliści z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej  w Tarnobrzegu psycholog Pani Małgorzata Baranowska i psycholog Pani Ewa Biernat  mówiły o porażkach i sukcesach rodzicielskich, jaką formę powinna przybrać mądra miłość rodziców oraz na czym polega konsekwencja rodzicielska. Jak radzić sobie w odpowiedzialny sposób z  trudnymi uczuciami i emocjami własnych dzieci dając im wsparcie wówczas, gdy potrzebują rodziców najbardziej. Czy stosować wobec dzieci kary i nagrody i jaką one powinny  przybierać formę wychowawczą. Na koniec spotkania każdy z rodziców miał możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące go pytanie lub podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi.

Zorganizowane spotkanie – szkolenie wpisuje się w zadania Zespołu Asysty Rodzinnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, którego zadaniem jest między innymi udostępnianie rodzinom możliwości poszerzania kompetencji rodzicielskich.

Za przeprowadzenie szkolenia pracownikom Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnobrzegu serdecznie dziękujemy.                                                                   

 

                                                          

 

 

 

Szkolenie dla rodziców

Utworzono dnia 24.06.2019, 12:42

Dane adresowe

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg

tel/fax: (0-15) 823-07-38, 822-60-97
e-mail: mopr@mopr.pl

Godziny pracy:
Ośrodek:
poniedziałek - piątek 730 – 1530,

Kasa ośrodka:
poniedziałek - piątek 1100 – 1300