Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

DDP w mediach

AKTUALNOŚCI:

DZIEŃ SENIORA 2018

Utworzono dnia 25.10.2018

11 października 2018 r. obchodziliśmy "Dzień Seniora" w naszym Domu. Odbyła się zabawa integracyjna, na którą przybyli zaproszeni goście w tym trzy zaprzyjaźnione Domy z Dębicy, Mielca i Ropczyc.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ SENIORA 2018

POLSKIE RADIO RZESZÓW W OGRODZIE DDP

Utworzono dnia 10.09.2018

9 lipca 2018 r. naszą placówkę odwiedziła Pani redaktor Anna Leśniewska z Polskiego Radia Rzeszów. Nagrane u nas wypowiedzi zostały wyemitowane na antenie w dniu 15 ("200-lecie Diecezji Sandomierskiej") i 19 ("Historia Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu" oraz "Zaczarowany ogród") sierpnia.

czytaj dalej na temat: POLSKIE RADIO RZESZÓW W OGRODZIE DDP

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBÓW WIECZYSTYCH SIÓSTR W WIELOWSI

Utworzono dnia 10.09.2018

8 sierpnia 2018 r. część naszych Uczestników wzięło udział w uroczystościach ślubów wieczystych czterech zaprzyjaźnionych z naszym Domem sióstr w kościele w Tarnobrzegu-Wielowsi. Nowowyświęconym siostrom: Rozalii, Idzie, Nikodemie i Oktawii ofiarowaliśmy  tradycyjnie już kwiaty   białe mieczyki.

czytaj dalej na temat: UROCZYSTOŚĆ ŚLUBÓW WIECZYSTYCH SIÓSTR W WIELOWSI

SPOTKANIE MISYJNE W DDP

Utworzono dnia 10.09.2018

30 maja 2018 r. odwiedziła DDP zaprzyjaźniona z nami Siostra Natalia ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika pełniąca obecnie obowiązki referentki misyjnej w klasztorze w Krakowie. Była przełożona sióstr w Wielowsi podzieliła się z naszymi Uczestnikami swymi refleksjami na temat misji i zaprezentowała eksponaty i zdjęcia opowiadając Uczestnikom o życiu ludzi w Kamerunie i o pracy sióstr w tym kraju misyjnym. Seniorzy żywo reagowali na opowieści zadając mnóstwo pytań. Siostra Natalia podarował nam na pamiątkę spotkania oryginalne wyroby z Kamerunu: obraz przedstawiający życie kameruńskiej wioski na tle zachodzącego słońca oraz figurkę pięknie ubranej kobiety niosącej na głowie misę z wodą.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE MISYJNE W DDP

W OGRODZIE U SIÓSTR W WIELOWSI

Utworzono dnia 10.09.2018

24 maja 2018 r. wyjechaliśmy do klasztoru w Wielowsi na zaproszenie sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Św. Dominka. Siostry przyjęły nas nad wyraz gościnnie. Poczęstowały kiełbaskami z grilla, sałatką z pomidorów, kawą, herbatą, napojami a na koniec spotkania uraczyły lodami śmietankowymi… Nasi Uczestnicy przyjechali z kolei ze słodkościami. Siostry junioratki opowiadały o swym powołaniu i życiu w klasztorze. Swe opowieści przeplatały piosenkami z akompaniamentem gitary oraz… tańcami. Po spotkaniu siostry przekazały wszystkim Uczestnikom obrazki i drobne upominki. Oczywiście zaprosiliśmy Siostry do złożenia rewizyty w naszym Domu.

czytaj dalej na temat: W OGRODZIE U SIÓSTR W WIELOWSI

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Utworzono dnia 10.09.2018

15 maja 2018 r. w ramach Tygodnia Bibliotek w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej pod hasłem "Książką połączeni" nasi Seniorzy oglądnęli krótkie przedstawienie na temat czytania książek w wykonaniu dzieci z Przedszkola Nr 15 po czym sami głośno czytali dzieciom swoje ulubione bajki takich autorów jak Brzechwa czy Tuwim.

czytaj dalej na temat: TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Dane adresowe

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg

tel/fax: (0-15) 823-07-38, 822-60-97
e-mail: mopr@mopr.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 730 – 1530,