Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

Wyróżnienia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Utworzono dnia 29.11.2018

W dniu 22 listopada br. Prezydent Miasta Tarnobrzega, Dariusz Bożek, spotkał się z pracownikami pomocy społecznej, aby złożyć im życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W spotkaniu udział wzięli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

Dniem Pracownika Socjalnego ustanowiono, na mocy ustawy o pomocy społecznej z 29 listopada 1990 roku, 21 listopada. Jest to święto wszystkich pracowników pomocy społecznej. - Doceniam państwa pracę, bo wiem jaka jest ciężka. Jak szeroka jest państwa działalność. Jak trudno dotrzeć do każdego, kto wymaga pomocy. Większość osób kojarzy państwa z działaniami materialnymi, co jest nieprawdą, bo przecież i emocjonalnie i duchowo i w każdym względzie działacie na korzyść człowieka i rodziny – mówił Prezydent Dariusz Bożek.

Życzenia pracownikom złożyła także Elżbieta Miernik – Krukurka – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. - W swojej pracy dotykamy największych problemów. Tym samym cała grupa pracowników służb społecznych jest jedną z najbardziej narażonych na wypalenie zawodowe, dlatego życzę wam, abyście byli odporni, mieli siłę do dystansowania się od problemów, ale nie zatracali wrażliwości, bo tylko człowiek wrażliwy, empatyczny może być skuteczny w pomaganiu.

Czwartkowe spotkanie u Prezydenta Miasta Tarnobrzega było okazją do podziękowań, życzeń oraz wręczenia wyróżnień za sumienną pracę dla pracowników MOPR, DPS oraz ŚDS. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie: Bożena Paź, Grażyna Lewicka, Mariola Węgrzyn – Gajda, Małgorzata Kozioł, Anna Mandzelowska, Jadwiga Stawowy, Marta Zielińska, Barbara Ożóg – Dziubak, Monika Saramak, Wioletta Rożek, Barbara Szmit, Beata Dziewit, Dom Pomocy Społecznej: Małgorzata Cebula, Krystyna Klimek, Marta Zielińska, Krystyna Grobelska, Romana Krawiec. Zespołowe wyróżnienie otrzymali pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy z okazji dwudziestolecia placówki.

Podczas spotkania, Prezydent Dariusz Bożek do klapy marynarki miał przypiętą plakietkę z informacją o trwającym Ogólnopolskim Proteście Pracowników Pomocy Społecznej. Podkreślił, że solidaryzuje się z przedstawicielami tej grupy zawodowej.

Dzień Pracownika Socjalnego 2018

Utworzono dnia 29.11.2018, 13:53

Dane adresowe

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu

ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg

tel/fax: (0-15) 823-07-38, 822-60-97
e-mail: mopr@mopr.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 730 – 1530,

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 621

W poprzednim tygodniu: 664

W tym miesiącu: 1818

W poprzednim miesiącu: 3284

Wszystkich: 107302